09-01-2017 11:00

Herkesin hesabı başka

Herkesin hesabı başka
Süper Lig’de mücadele eden takımlarda görev yapan teknik adamlar, ilk yarı performanslarını değerlendirip ligin ikinci yarı yarısından beklentilerini dile getirdiler
Herkesin hesabı başka
Haberi Paylaş:

Levent TEZEL

K-Pet Süper Lig’de ilk devre geride kalırken takımlarda görev yapan teknik adamlar takımlarının ilk devre performansını değerlendirdi. Ayrıca ikinci devreden beklentilerini de dile getirdiler. Ligde mücadele eden tüm takımlarda ilk hedef transferlerle takımı güçlendirmek olarak belirtildi. Ligde üst sıralarında yer bulan takımlar gözlerini ligin ikinci devresinde başlayacak olan kupaya çevirmiş durumda. Ligin alt sıralarındaki tehlikeli bölgede bulunan takımların tek hedefi ise lige tutunmak olarak ifade edildi.

Devecioğlu: Sıfırdan başlayacağız

Lider Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu ilk devre adına hedefledikleri yerde olduklarını söyledi. En yakın rakipleri ile aralarındaki 9 puan farkın önemli bir fark olmasına rağmen bunun takım içinde bir gevşekliğe sebep olmayacağını ve ikinci devreye puan farkı sıfırmış gibi başlayacaklarını vurguladı. Futbolcuları İbrahim Çıdamlı’nın takıma dönmesinin güçlerine güç kattığını belirten Devecioğlu üçüncü yabancı haklarını da kullanmayacaklarını belirtti. Devecioğlu 9-14 Ocak tarihlerinde Antalya’da kamp yapacaklarını da ekledi.

 

Özgürgün: Hedefimizden sapmadık

  Gaü Çetinkaya Teknik Direktörü Mehmetali Özgürgün ilk yarı adına aslında beklentilerinin çok altında kalmadıklarını ancak rakiplerinin haftalarca puan kaybetmemesinin aradaki puan farkını yarattığını söyledi. Çetinkaya’nın hedefinin her zaman zirve her zaman kupalar olduğunu vurgulayan Özgürgün ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlanıp ligin son maçına kadar şampiyonluğu kovalayacaklarını, federasyon kupasını ise kazanmak hedefinde olduklarını söyledi. Özgürgün 13-16 Ocak tarihlerinde Girne’de kamp yapacaklarını da ekledi.

 

Davulcu: Üst sıraları zorlayacağız

   İlk devrede iyi bir çıkış yapan Cihangir’de teknik direktör Toygar Davulcu ilk devrede takımının genel performansından memnun olduğunu, topladıkları puanlardan ve ligdeki konumlarından memnun olduğunu ifade etti. Davulcu, kısıtlı kadro nedeniyle bazı maçlarda sıkıntı yaşamamış olmaları halinde daha fazla puan toplayabileceklerini belirterek ligin ikinci devresinde üst sıraları zorlamaya devam edeceklerini, kupada da yarı finale, finale çıkma hedefinde olduklarını dile getirdi. Toygar Davulcu 9-14 Ocak tarihlerinde ikinci devre hazırlıkları için Antalya’da kampa gireceklerini de söyledi.

 

Solkanat: Koşan, mücadele eden ve vazgeçmeyen bir takım olacağız

   Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat göreve ilk yarının bitimine 4 hafta kala geldiğini hatırlatarak bu dört haftada hedefledikleri punları topladıklarını ifade etti. Kapasitesi, gücü ve yıldızları olan bir takımı olduğunun altını çizen Solkanat, iyi bir hazırlık devresi geçirerek takımın fizik kondisyonunu en üst düzeye çıkaracaklarını belirtti. Hedefinin 90+’larda bile mücadele eden güçlü bir takım yaratmak olduğunu belirten Mehmet Solkanat 16-21 Ocak tarihlerinde Girne’de kamp yapacaklarını ve kupada sonuna kadar gitme hedefini belirlediklerini sözlerine ekledi.

 

Oshan: Hedefimiz ilk 5 ve kupada final

   Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan ligin ilk devresinde tahmin ettikleri paunları topladıklarını, ancak oynanan maçlara baktıklarında basit puanlar kaybettiklerini gördüklerini ifade etti. Oshan, ikinci yarıda aynı hataları yapmama adına hazırlık devresinide çok çalışacaklaını da dile getirdi. 9-14 Ocak tarihlerinde Antalya’da kamp yapacaklarını belirten Caner Oshan hedeflerinin ligi ilk 5 içerisinde bitirmek ve kupada finale kalmak olarak belirlediklerini de ekledi.

 

Bolkan: Hedefimiz kupa şampiyonluğu

   Türk Ocağı Teknik Direktörü Mehmet Bolkan dördüncü hafta göreve geldiğinde 4 maçta 0 çekmiş son sırada bir takım bulduğunu, sonrasıda ise oynadıklaı 10 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak ligin 6. Sırasına yerleştikleri, bir maçlarının da eksik olduğu düşünülürse bundan iyisinin can sağlığı olduğunu kaydetti. İkinci yarıda aynı potansiyeli sürdürerek kupayı kazanmak istedikleini belirten Bolkan, 6-12 Ocak tarihlerinde Antalya’da kampta olacaklarını söyledi. Takım içi dengeleri bozamadan uygun olursa transfer yapacaklarını kaydeden Bolkan, hedeflerinin kupa şampiyonluğu olduğuna da vurgu yaptı.

 

Topaloğlu: Beklediğimiz yerde değiliz

   Gençler Birliği Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ilk yarı itibarıyla bekledikleri yerde olmadıklarını söyledi. Topaloğlu, geriye dönüp baktıklarında en az 5-6 puan kayıpları olduğunu da ifade etti. Yine de takımının göstermiş olduğu mücadele ve kazanma azminin kendisini mutlu ettiğini kaydeden Hasan Topaloğlu, yabancı oyunculardan bekledikleri verimi alamadıklarını belirtti. Getirdikleri yabancıları beğenmeleri halinde 2 yabancı transferi yapacaklarını, bunun yanında genç gelecek vaadeden bir kaç ismi takıma katmak için temaslarının sürdüğünü vurguladı. İkinci yarıda üst sıralara tırmanıp oralarda kalıcı olma mücadelesi vereceklerini kaydeden Hasan Topaloğlu, kupada gidebilecekleri yere kadar gideceklerini ifade etti. Topaloğlu 7-13 Ocak tarihlerinde Malpas Otel’de kamp yapacaklarını da dile getirdi.

 

Mertdin: Daha uyumlu bir takım yaratacağız

   Küçük kaymaklı Teknik Direktörü Muharrem Mertdin ilk yarı adına hedefledikleri yerde olmadıklarını söyledi. Lige kötü başladıklarını, sonraları toparlanarak galibiyetler almaya başladıklarını kaydeden Mertdin ligin son haftasında ise kötü bir sonuç aldıklarını belirtti. İkinci devrede daha uyumlu, daha huzurlu bir takım yaratmak için yönetimle birlikte kolları sıvadıklarını ifde eden Mertdin, hedeflerinin kupa şampiyonluğu olduğunu ifade etti. Mertdin ayrıca 7-13 Ocak tarihlerinde tatlısu’da kampa gireceklerini de ekledi.

.

 

Kolcu: Tecrübesizliğimize rağmen daha iyi yerde olabilirdik

   Yeni sezona birinci, ligden dördüncü takım olarak çıktıklarını ve süper lige dair ciddi tecrübe eksiklikleri olduğunu ve bunun zaman zaman sıkıntısını çektiklerini kaydeden Yalova Teknik Direktörü Derviş Kolcu yine de ligde iyi bir konumda olduklarını, daha iyi bir noktada da olabileceklerini ifade etti. İkinci yarıda takıma yapacakları bir kaç takviye ile üst sıraları zorlamak stediklerini ifade eden Derviş Kolcu ligde rahat bir konuma gelmeleri halinde kupya ciddi ciddi asılacaklarını vurguladı. Kolcu 4-8 Ocak tarihlerinde Girne’de Grand Pasha otelde kamp yapacaklarını söyledi.

 

Davutoğlu: Takımıma güveniyorum

   Binatlı Teknik Direktörü Gökmen Davutoğlu Binatlı’da 11. hafta göreve başladığını, bu süreçte kendilerine 5 maçlık bir hedef çizdiklerini ve hedeflerine ulaştıklarını hatta üzerine çıktıklarını vurguladı. Takımı tam form tutmuşken gelen devre arasının kendileri için iyi olmadığını ama çalışma dönemini iyi geçirerek ligin ikinci devresine de hazır gireceklerini kaydetti. Transfer çalışmalarının sürdüğünü ancak fiyatların çok fahiş olduğunu belirten Davutoğlu devre arasında kendi tesislerinde çalışacaklarını, tesislerinin çalışma ortamı için oldukça ideal olduğunu belirtti.

 

Göksun: Hedefimiz ligde kalmak

   Gençlik Gücü Teknik Direktörü Niyazi Göksun ise ilk devre adına 5-6 puanlık bir hedeften sapma olduğunu, düşme hattına yakın olmalarının kendilerini tedirgin ettiğini vurguladı. Erteleme maçlarını kazanmaları halinde ilk devre hedeflerine yakın bir konuma gelebileceklerinin de altını çizen Göksun, ikinci yarıya iyi hazırlanıp yeterli puanları toplayarak tehlikeli rüya görmeden ligi tamamlama hedefinde olduklarını dile getirdi. Kupayı fazla düşünmediklerini belirten teknik direktör Göksun kamp yapmayacaklarını, çalışmalarına Lefkoşa’da devam edip transfer için girişimlerin de süreceğini dile getirdi.

 

Borataş: Ne gerekiyorsa yapılacak

   Dumlupınar Teknik Direktörü Mustafa Borataş 5. haftada göreve geldiğinde tek puanı olan bir takım aldığını, gençlere güvendiğini ve 21 yaş altı en az 5 oyuncuyu takıma kazandırarak o günkü şartlarında devre sonunda hedefledikleri 15 puana ulaştıklarını belirtti. Birçok maça sakatlar ve cezalılar yüzünden eksik çıktıklarını ancak bunu hiçbir zaman sorun etmediklerini ifade eden Borataş, ikinci yarı için hem güzel bir çalışma dönemi geçireceklerini düşündüğünü hem de yapılacak nokta transferlerle kadrodaki sıkıntıların da giderileceğini dile getirdi. Borataş ayrıca 12-19 Ocak tarihlerinde Antalya’da kamp yapacaklarını da söyledi.

 

Aytaç: Ligde kalma adına çok çalışmalıyız

   Baf Ülkü Yurdu Teknik Direktörü Bülent Aytaç devrenin son 3 haftasında göreve geldiğini, bu sürede takımı tanıdığını, eksiklerin tespit edildiğini ve var olan kadro sıkıntısının yapılacak nokta transferler sonrasında giderilmesiyle iyi bir ikinci yarı geçireceklerini düşündüğünü vurguladı. İkinci devre için çalışmalara başladıklarının altını çizen teknik direktör Aytaç 9-14 Ocak tarihlerinde Malpas Otel’de kamp yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Özarabacı: Şansızlıklar yaşadık ama mücadeleden kopmadık

   Değirmenlik Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı ilk devre yaşadıkları tüm olumsuzluklara ve devreyi düşme hattında bitirmelerine rağmen yarışın içinde olmalarının ve üst gruptan kopmamalarının sevindirici olduğunu, yapılacak olan çalışmalar ve transfer hamleleri ile olumsuzluklarını olumluya çevirmek için ellerinden geleni yapma noktasında kararlı olduklarını vurguladı. Geçen sezona göre kadronun yüzde seksen oranında değiştiğini, sakatlar ve cezalar yüzünden bir türlü ideal bir kadro ile sahaya çıkamadıklarını belirten Özarabacı, tek hedeflerinin ikinci devre düzlüğe çıkarak ligde kalmak olduğunu söyledi.

 

Cantürk: Ligde kalacağımıza inancımız tamdır

   İlk devreyi son sırada tamamlayan Mormenekşe’de teknik direktör Hüseyin Cantürk, takım olarak istedikleri yerde olmadıklarını, göreve geldiği 13. haftadan itibaren önce takımı tanıdığını, eksikleri tespit ederek yönetimle uyum içerisinde yoğun bir biçimde transfer çalışmalarına başladıklarını vurguladı. İlk yarı yapamadıklarını verimli bir devre arası geçirerek ve yapacakları 7-8 transferle takımı güçlendirerek yapacaklarını dile getiren Cantürk, 4 Ocak Çarşamba gün başladıkları Salamis kampının 9 Ocak tarihine kadar süreceğini belirtti.

 

Haber Kaynağı: Kıbrıs Gazetesi

Haberi Paylaş:
Etiketler:

HABER YORUMLARI

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

HABERE YORUM YAZIN

  • CAPTCHA security code
  • Yorumu Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.